دیجی آلوم برند برتر تولید پروفیل آلومینیوم
شماره تماس :
09906023060

ایده هایی برای استفاده از آلومینیوم در دکوراسیون

نوشته شده توسط تیم محتوا

استفاده از آلومینیوم در دکوراسیون

فهرست مطالب

:امتیاز محصول و محتوا

آلومینیوم یکی از متریال های بسیار مهم و پرکاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی و حتی نمای خارجی است. استفاده از آلومینیوم در طراحی داخلی به شکل هوشمندانه با بخش های مختلف و متریال چوب نیاز به خلاقیت و تیم حرفه ای دارد. در این مطلب به نمونه هایی اشاره می کنیم که به کمک این نوع فلز، طراحی های چشمگیری و بی نظیری را رقم زده اند.

نقش آلومینیوم در طراحی دکوراسیون داخلی

آلومینیوم از فلزات بسیار مقاوم و در عین حال زیبا و سبک وزنی است که کاربردهای آن در صنایع و حرفه های مختلف بسیار متنوع است که یکی از آنها، طراحی دکوراسیون داخلی است. در این مطلب قصد داریم به دو نمونه کاربرد آن اشاره کنیم که ایده های بسیار خوبی در مورد نحوه استفاده از آن به شما خواهند داد.

از ورقه های کامپوزیت آلومینیوم می توان به عنوان اسکلت و چارچوب ساختمان به جای دیوارهای ثابت استفاده کنید که در این حالت از پنل های آلومینیومی به فرم ساندویچی استفاده می کنید که دارای هسته لانه زنبوری است و در عین داشتن مقاومت و سختی بسیار بالا، سبک وزن هم هستند.

برای تقسیم کردن دیوارها، کف، سقف و قفسه های داخل فروشگاه به عنوان محیط داخلی خود، می توانید از پانل های چوبی چند لایه استفاده کنید که بخاطر تون گرم خود تضاد بسیار جالبی را با فلز ایجاد می کنند. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه را با چنین ترکیبی طراحی کنید، هر واحد را ماژول کابین می گویند و تخته های چند لایه ای که اضافه می کنید هم با بخش فلزی حس نقره ای بودن تجهیزات و دکوراسیون داخلی و طراحی دریایی را القا می کند.

همچنین بخوانید: قیمت چراغ خطی و هرآنچه باید بدانید!

در دکوراسیون داخلی که آلومینیوم استفاده شده باشد، مسیرها و راهروها باید بین کابین ها قرار داده شود و ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی استفاده گردند تا مشتریان را بیشتر به ذوق بیندازد و نظرشان را جلب کند تا با اشتیاق بین بخش های مختلف حرکت کنند و محصولات مختلف را مشاهده کنند.

استفاده از آلومینیوم در دکوراسیون
استفاده از آلومینیوم در دکوراسیون

برای یقیه فضا هم می توانید از دیوارهای سفید و کانال کشی های آلومینیومی که مخفی نیستند استفاده کنید تا با این کار زیبایی فضای داخلی شما با آلومینیوم بیشتر شود. نمای ویترین فروشگاه را هم می توانید با آجر کاری قوسی شکل تزئین کنید تا دکوراسیون خارجی با داخلی هماهنگی زیبایی پیدا کند.

فضایی که با این طراحی در اختیار دارید تمامی ماژول های آن از متریال ها و بخش بندی های مصنوعی جدا به نظر می رسند و با کمترین هزینه و متریال مصرفی زیباترین دکوراسیون داخلی را با طرح ها و بخش های آلومینیومی ایجاد می کنید.

توجه داشته باشید که در این نوع طراحی استفاده از آلومینیوم با القای حس نقره، بخش های سفید رنگ و نورهای طبیعی و مصنوعی و ترکیب آن با پانل های چوبی در بخش های مختلف و تعبیه هوشمندانه آینه ها، طرحی مبتکرانه و مدرنی را ایجاد کرده اند که بکارگیری آن قطعا مشتریان زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

ایده های خلاقانه در استفاده از آلومینیوم برای طراحی داخلی

در یکی از طراحی های هوشمندانه و نخبه گونه در آمریکا برای Daily Paper، بیش از 13000 قوطی آلومینیومی صاف شده را برای تزئین نمای بیرونی این فروشگاه استفاده کردند که طرحی کاملا خارق العاده و بی نظیر بود. این فروشگاه دو طبقه با مساحت 106 متر مربع با این نوع طراحی خارجی که از متریال آلومینیوم استفاده شده، زیبایی بسیار زیادی را خلق کرده که با صرف هزینه کمتر، اثرگذاری بیشتری روی مخاطبین می گذارد.

در طراحی داخلی و خارجی این فروشگاه باید به یک نکته اشاره کرد؛ بجز این فروشگاه باقی شعبه ها در آمستردام هلند بوده اند جایی که مؤسسان بچگی خود را در آنجا گذرانده اند از طرفی هم تمام این 3 نفر مؤسسان تبار آفریقایی دارند (سومالی، مراکش، غنا) لذا وقتی وارد این فروشگاه می شوید، متوجه می شوید که ترکیبی از فرهنگ هلندی – آفریقایی را با کمک متریال آلومینیوم و سایر مؤلفه ها پیاده سازی کرده اند.

فروشگاه Daily Paper
فروشگاه Daily Paper

ساختمان هایی مشابه این مورد که از قبل با در و پنجره و روکش های چوبی باشند را می توان برای انجام تعمیرات از متریال آلومینیوم با طرح و الگوهای خلاقانه بازسازی کرد و مشابه Daily Paper فضای داخلی آن را به شکل بسیار زیبایی تزئین نمود.

در طراحی نمای بیرونی این فروشگاه از حدود 13000 قوطی نوشیدنی یا کنسرو آلومینیومی به رنگ های سفید، سبز و مشکی استفاده شده که تمامی آنها با ضربات محکم صاف و تخت شده اند و جالب اینکه تمامی آنها با دست برش خورده اند و به پانل های چوبی قبلی ساختمان چسبیده اند و با پیچ محکم شده اند. حتی در نوع چینش و آرایش آنها هم از یک الگوی مشبک پیچیده کمک گرفته شده تا زیبایی آن چندین برابر شود.

ورودی فروشگاه Daily Paper
ورودی فروشگاه Daily Paper

ورودی فروشگاه با سقف موزاییکی دایره ای بزرگ تزئین شده که نام و لوگو فروشگاه بر روی آن نقش بسته و چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند. کف فروشگاه طوری طراحی شده که شبیه به موزه است و کف آن با کاشی های سفید براق تزئین شده است. همچنین از محفظه های شیشه ای برای نمایش دادن لوازم تزئینی کمک گرفته شده است. البته اشاره کردن به بین بگ هایی که داخل فروش هست و همچنین دیواری شبیه به نقشه که از تکه کاغذهای رول شده روزنامه ساخته شده نیز خالی از لطف نیست.

همچنین بخوانید: کاربرد آلومینیوم در نرده شیشه ای

علاوه بر استفاده از متریال آلومینیوم و بخش های تزئینی داخل فروشگاه، اشاره کردن به راه پله های آن هم بسیار حائز اهمیت است جایی که از طرح های هنری برای تزئین آنها استفاده شده و در کف آنها از شیشه کمک گرفته شده که نگاه کردن مشتریان به یکدیگر در حین بالا آمدن جالب توجه است.

طراحی داخلی فروشگاه Daily Paper
طراحی داخلی فروشگاه Daily Paper

توجه داشته باشید که استفاده از چنین ایده های مختلفی و ترکیب هنرمندانه آنها با یکدیگر هر بیننده ای را به وجد می آورد مخصوصا که از متریال هایی استفاده کنید که هم روند طراحی و دکوراسیون داخلی را سریعتر می کنند و هم اینکه هزینه نهایی آن را به شدت کاهش خواهند داد که از جمله آنها آلومینیوم را می توان نام برد که نمونه شاخص آن محسوب می گردد.

همیشه برای انجام این نوع طراحی ها نیاز به تیم حرفه ای است چرا که از نظر برخی طراحان استفاده از متریال آلومینیوم برای تزئین دکوراسیون داخلی تمامی کسب و کارها عملی نیست اما با ذکر این دو مثال که اولی در زمینه البسه و دومی در زمینه مد و پوشاک فعالیت داشتند به خوبی مشاهده کردید که نه تنها می توان از آلومینیوم در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد بلکه برای نما هم کاربرد دارد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
بلاگ
نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «ایده هایی برای استفاده از آلومینیوم در دکوراسیون»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نوزده =

اینستاگرام دیجی آلوم