دیجی آلوم برند برتر تولید پروفیل آلومینیوم
شماره تماس :
09906023060

کاربرد آلیاژ 6063

نوشته شده توسط تیم محتوا

کاربرد آلیاژ 6063

فهرست مطالب

:امتیاز محصول و محتوا

در میان آلیاژهای استاندارد، آلیاژ های آلومینیوم گروه 6000 خصوصا آلیاژ 6063 ،  به دلیل دارا بودن ویژگی های اقتصادی و تکنیکی بیشترین کاربرد را دارند و مهم ترین و کاربردی ترین آلیاژ های این گروه آلیاژ 6063 و آلیاژ 6061 می باشد.

این ویژگی های تکنیکی و اقتصادی عبارتند از :

  • دارا بودن قابلیت اکسترود پروفیل های پیچیده
  • عملیات حرارتی آسان
  • هدایت الکتریکی مناسب و بالا
  • ویژگی های مکانیکی قابل قبول
  • در برابر خوردگی مقاوم و دارای قابلیت جوش پذیری
  • سطح با کیفیت

که این ویژگی ها با توجه به کاربرد های متنوع متفاوت است.

کاربرد آلیاژ های گروه 6000 در ساخت در و پنجره، قطعات اتومبیل، مبدل های حرارتی، درب های کرکره ای، سازه های ساختمانی و تاسیسات و … می باشد.

از ویژگی های مهم آلیاژ 6063 نرخ اکسترود پذیری بالای آن می باشد که برای تولید اشکال و مقاطع خیلی پیچیده بسیار کاربرد دارد. در واقع اکسترود پذیری به دلیل تاثیر گذار بودن در هزینه و بازدهی اکستروژن یک عامل بسیار مهم است و با بیشترین سرعت اکستروژن مشخص می شود. آلیاژ 6063 علاوه بر اکسترود پذیری بالا دارای قابلیت جوشکاری مطلوب، مقاومت به خوردگی بسیار بالا ، و آنودایزینگ با کیفیت و همچنین قابلیت ماشین کاری می باشد.

آلیاژ 6063 بصورت های مختلفی از جمله  لوله ، میله، نرده ، قطعات معماری اکسترودی، پروفیل های در و پنجره ، ورق های آلومینیومی مخصوص برای پوشش سقف ها، کف کامیون ها و سقف های کاذب مورد استفاده ی صنعتگران و تولید کنندگان قرار می گیرد.

 

در بخش سازه ای آلیاژ 6061 به دلیل داشتن ویژگی مکانیکی و مقاومت در برابر شکست بالا بیشتر مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرد. آلیاژ 6061 پس از گذراندن عملیات حرارتی و فرایند کوئنچ سختی بالایی به دست می آورد.

جهت آگاهی از عناصر تشکیل دهنده آلیاژ سری 6063 کلیک نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
بلاگ
نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

اینستاگرام دیجی آلوم