دیجی آلوم برند برتر تولید پروفیل آلومینیوم
شماره تماس :
09906023060

پرس اکستروژن

نوشته شده توسط تیم محتوا

پرس اکستروژن

فهرست مطالب

:امتیاز محصول و محتوا

پرس اکستروژن

پرس اکستروژن فرآیند فرم دادن به فلزاتی مثل آلومینیوم است که توسط فشار نیروی هیدرولیکی وارد قالب می شود وبا توجه به تنوع طرح قالب در مقاطع متفاوت از قالب بیرون می آید.به این محصولات اکسترود می گویند. پرسهای اکستروژن در ابعاد متفاوتی ساخته می شوند و اندازه آن بر اساس اندازه شمش تحت اکسترود متفاوت است. پرس اکستروژن هیدرولیک ، بیلت آلومینیوم یا مس را با فشاربه داخل قالب هدایت می کند. عملکرد اصلی اکستروژن پرس این است که بیلت را از طریق فشاربا سرعت و دمای کنترل شده از درون قالب عبور دهد.این فرآیند با استفاده از سیلندرهای هیدرولیکی و مدارهای هیدرولیکی کنترل شده توسط سیستم PLC به دست می آید. این عملیات برای تولید انواع اقلام با طول بلند و مقاطع نازک و یکنواخت ، از پروفیل پنجره تا قطعات صنعتی کاربرد دارد. عملیات فشاریا پرس یک عنصر مهم کلیدی در فرآیند کلی اکستروژن است ، کیفیت پرس،کیفیت نهایی اکستروژن را نشان می دهد. فاکتورهای کلیدی کیفیت پرس ، میزان زمان تلف شده ، میزان ضایعات و سرعت رام هستند.میزان تلفات زمان و زمان چرخش بیلت ، نتیجه سرعت رام می باشد .
دردستگاه پرس اکستروژن قطعه کاربا فشار یکنواخت یک پیستون وارد محفظه قالب می شود. درجه حرارت دستگاه به دلیل اصطکاک زیاد بین بیلت و قالب بالا می رود و نیاز است که دستگاه حین عملیات خنک شود، در غیر این صورت دمای بالا موجب ایجاد ترکهای سطحی پروفیل می شود. خنک کردن دستگاه معمولا با استفاده از آب صابون انجام می شود ، در بعضی موارد از روغن استفاده می‌شود.

روش‌های پرس اکستروژن

پرس اکستروژن با شیوه و تجهیزات متفاوتی انجام می شود:
• اکستروژن مستقیم و غیر مستقیم : تفاوت این دو روش نسبت حرکت قطعه کار به پیستون. در صورتیکه قالب ثابت باشد و پیستون متحرک ، فرایند «اکستروژن مستقیم» است اما اگر پیستون ثابت و قالب متحرک باشد، «اکستروژن غیرمستقیم» نامیده می‌شود.
• پرس اکستروژن ممکن است به صورت عمودی یا افقی انجام شود.
• سیستم محرک به میتواند به یکی از دو شیوه هیدرولیک یا مکانیکی باشد.
• بارگذاری به دو صورت متغیر یا هیدرو استاتیک انجام می شود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بلاگ
نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

اینستاگرام دیجی آلوم