دیجی آلوم برند برتر تولید پروفیل آلومینیوم
شماره تماس :
09906023060

نرده آلومینیومی

نوشته شده توسط تیم محتوا

نرده آلومینیومی

فهرست مطالب

:امتیاز محصول و محتوا

نرده آلومینیومی و سیستم دستگیره و حفاظها به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار، خوردگی، ضربات مستقیم و سایر عوامل نیاز به تعمیرات مکرر نداشته و ماندگاری بالایی دارند. ضمناً رنگ و ظاهر آنها قابل سفارشی سازی است. در این مطلب به تفصیل در این مورد صحبت می‌کنیم.

نرده آلومینیومی
نرده آلومینیومی

نرده آلومینیومی

در مورد نرده آلومینیومی باورهای غلط زیادی وجود دارد و اکثر افراد فکر می‌کنند این نرده هم استحکام کافی را ندارد. اما بر خلاف تصور آنها یک حفاظ و نرده بسیار مقاوم و مستحکم است زیرا با یکی از سخت‌ترین و با دوام‌ترین آلیاژهای فلزی که بشر تاکنون کشف کرده است، یعنی آلومینیوم ساخته شده است.

نرده آلومینیومی ضد زنگ و با دوام است و طرفداران زیادی هم دارد. جنس آلومینیوم به گونه‌ای است که به راحتی می‌تواند با دکوراسیون داخلی هماهنگ شود و نمایی از زیبایی و مدرنیته را به رخ بکشد. بطور مثال استفاده از آلومینیوم در نرده شیشه‌ ای بسیار رایج است.

ویژگیهای نرده آلومینیومی و سیستم دستگیره آلومینیومی نرده

نرده و دستگیره‌ آلومینیومی که به نرده آلومینیومی پلکان هم معروف است کاربرد گسترده‌ای در کارخانجات، کارگاهها، انبارها، پارکینگها، اماکن تجاری و عمومی دارد. این ساختارها نقش اساسی در حفاظت از تأسیسات ساختمانی و محیط اطراف ایفا می‌کنند.

ویژگی نرده‌های آلومینیومی که توسط دیجی آلوم تولید می‌شوند بدین شرح است:

1- پروفیلهای آلومینیومی نرده‌ها، ساده و سبک وزن هستند. این ساختار به شکل جدا از هم عرضه می‌شوند ولی نصب آنها به هیچ گونه لحیم کاری، جوشکاری و ابزارهای خاصی نیاز ندارد و بسیار ساده می‌باشد.

این ساختارها با پیچ و مهره وصل می‌شوند و قابل اتصال در شرایط مختلف بر روی پله و دیوار هستند. کل ساختار نرده آلومینیومی با اتصالات محکم به یکدیگر وصل شده‌اند و امکان شل شدن آنها وجود ندارد.

2- پروفیلهای نرده و دستگیره آلومینیومی، قدرت و استحکام بسیار بالا، انعطاف پذیری مناسب و مقاومت به خوردگی فوق العاده‌ای دارند. درجه سختی آلومینیوم به حدی است که می‌تواند در برابر نیروهای کششی و ضربات، مقاومت خوبی از خود نشان دهد. این نرده‌ها در محیطهایی که نزدیک رطوبت بسیار زیاد نباشند مناسبتر می‌باشند. دستگیره‌های آلومینیومی نیز انعطاف پذیری مناسبی دارند.

3- سطح خارجی این نرده‌ها، گرید بسیار بالایی دارد و زیبایی ظاهری آنها مورد توجه است. طراحی و ساخت دستگیره و نرده‌های آلومینیومی به نحوی انجام شده تا در محیطهای مختلف زیبایی خاصی داشته باشد.

سطح پروفیلهای آلومینیومی را نیز می‌توان با فرایندهای آندایزینگ، پوشش پودری و الکتروفورز، تقویت کرد. هر نوع ظاهری که نیاز داشته باشید به راحتی با فرایندهای پولیش و الکتروفورز قابل دستیابی است.

4- نرده‌های آلومینیومی امنیت بسیار بالایی دارند و به نگهداری مداوم نیاز ندارند. نرده‌های آلومینیومی که در سمت دیوار و سمت خارجی راه پله قرار دارند، از آلیاژهای آلومینیومی با استقامت بالا به عنوان ماده خام اولیه ساخته شده‌اند. این آلیاژهای آلومینیومی بعد از عملیات حرارتی T5 به طور کامل فرم لازم را به خود می‌گیرند که باعث قدرت کششی و مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه می‌شود.

مقاومت این محصولات به حدی بالاست که نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره‌ای و برنامه ریزی شده یا رنگ آمیزی مجدد سالانه ندارند. در نتیجه زمان مورد نیاز برای تعمیر، بازسازی و عملیات مشابه بسیار کاهش می‌یابد.

5- تنوع رنگ بالا و امکان سفارشی سازی آنها باعث شده تا بتوانید از این نرده‌ها در هر محیطی و متناسب با سلیقه خود استفاده نمایید. دستگیره و نرده‌های آلومینیومی قابل تغییر متناسب با سبک و نیاز مشتریان هستند. برای ساخت میله‌های حفاظ افقی و عمودی این نرده‌ها چندین آپشن وجود دارد که مشتریان می‌توانند متناسب با سبک و سلیقه خود انتخاب کنند.

پروفیل نرده آلومینیومی
پروفیل نرده آلومینیومی

پروفیلهای فنس آلومینیومی

آلومینیوم فلزی مقاوم و پایدار و در عین حال سبکی است که حمل و نقل و نصب ساده و راحتی دارد. این ویژگیها باعث شده تا آلومینیوم قابل استفاده در انواع حصارکشی باشد:

  • حصارکشی برای مرزبندی دو قطعه زمین؛
  • حصارکشی دورتادور استخر؛
  • حصارکشی در نواحی مناطق مسکونی؛
  • حصارکشی در نواحی مناطق تجاری
  • حصارکشی در نواحی اطراف مناطق صنعتی.

ویژگی حصار و فنس آلومینیومی:

  • درجه سختی پروفیل آلومینیومی به حدی است که در برابر تنش و ضربات قدرتمند، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد.
  • سطح خارجی بسیار نرمی دارند. این ویژگی پروفیل آلومینیومی باعث شده تا بتواند از تکنولوژیهای مختلف برای پولیش سطح آلومینیوم استفاده کرد. از جمله عملیاتی که برای تقویت و تغییر ویژگیهای سطحی آلومینیوم استفاده می‌شوند می‌توان به پوشش پودری، آندایزینگ و الکتروفورز اشاره کرد. بعد از انجام این عملیات، پروفیلهای آلومینیومی در برابر نور UV مقاوم می‌شوند و نیاز به نگهداری و تعمیرات سالانه نخواهند داشت.
  • مقاومت به خوردگی سطح پروفیلهای آلومینیومی به دلیل اعمال عملیات رنگ آمیزی یا پوشش پودری، بسیار بالاست.
  • نصب بسیار راحتی دارند. فنس های آلومینیومی به شکل پنلهای پیش ساخته تولید می‌شوند و فقط در محل مورد نظر بر روی پایه‌های نرده قرار می‌گیرند. در نتیجه به جوشکاری یا پیچ و مهره کردن سطح کار برای نصب نیاز نیست. پایه‌های نرده را می‌توان مستقیماً بر روی سطح زمین یا بر روی یک پایه پشتیبان برای قرارگیری در بالاتر از سطح زمین، نصب کرد.

روند تولید حصار و فنس آلومینیومی

طراحی ¬ عبور از قالب ¬ اکستروژن ¬ صاف کردن ¬ عملیات سطحی ¬ چربی زدایی ¬ شستشو ¬ فیلم ¬ شستشو ¬ خشک کردن ¬ پوشش پودری ¬ تیز کردن لبه‌ها

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بلاگ
نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =

اینستاگرام دیجی آلوم