دیجی آلوم برند برتر تولید پروفیل آلومینیوم
شماره تماس :
09906023060

میلگرد آلومینیومی

نوشته شده توسط تیم محتوا

میلگرد آلومینیومی

فهرست مطالب

5/5 - (2 امتیاز)

میلگرد آلومینیومی تغییر شکل یافته فولاد آلومینیومی است که برای تقویت، استحکام بخشی و نگهداری بتن استفاده می شود. معمولاً با سطحی طرح دار (معروف به میله تغییر شکل یافته) شکل می گیرد تا چسبندگی بهتری به بتن ریخته شده در اطراف آن داشته باشد. هیچ الگوی خاصی برای تغییر شکل وجود ندارد، با این حال، تعداد، فاصله و ارتفاع علائم استاندارد شده تعیین شده است. همچنین میله های ساده ای با مشخصات انواع میلگردهای آلومینیومی نیز وجود دارند که تنها در مشخص ترین روش ها مورد استفاده قرار می گیرند. می توانید به سادگی با توجه به کاربرد میلگرد آلومینیوم، قیمت میلگرد آلومینیومی را دریافت کنید.

ویژگی میلگرد آلومینیوم

میلگرد آلومینیومی تقویت کننده فولاد کربنی نورد گرم است که به طول های فولادی با سطح مقطع دایره ای شکل می گیرد. میلگرد فولادی تغییر شکل یافته (آجدار) میلگردی است که برای کمک به چسباندن بتن در سطح نقش برجسته ای دارد که از حرکت طولی میله در داخل بتن و هنگامی که دو یا چند عنصر به هم متصل می شوند جلوگیری می کند.

میلگردهای آلومینیومی، در سطوح بالایی از میله های مستقیم و در طیف وسیعی از قطرها ذخیره می شوند که آماده برای استفاده فوری در برش، خمش و ساخت است که می توانند آنها را مستقیماً به سایت تحویل دهند. بنابراین، زمان انجام پروژه ها بسته به پیچیدگی و وزن کل سفارش متفاوت است، اما اغلب برای حداکثر 10 تن 3-5 روز و برای سفارش های بزرگتر 5-7 روز است.

مزایای میلگرد فولادی

مزیت اصلی کاربرد میلگرد آلومینیوم در یک پروژه ساختمانی، ارائه مقاومت کششی قابل توجه آن است. بدون آن، بناها ممکن است به دلیل مقاومت کششی ضعیف بتن غیر مسلح، مستعد ترک خوردن یا فروریختن کامل باشند. از دیگر مزایای استفاده از میلگرد برای تامین مقاومت کششی لازم در پروژه های ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضرایب انبساط حرارتی

فولاد آلومینیومی دارای ضرایب انبساط حرارتی مشابه بتن است، به این معنی که آنها هر دو با سرعت مساوی منبسط و منقبض می شوند و میلگرد فولادی را به یک همتای ایده آل برای بتن تبدیل می کند. میلگردهای تقویت کننده فولادی به راحتی قابل دستکاری، فیوزینگ و چیدمان هستند و دارای دوام ذاتی برای تحمل حمل و نقل در حین ساخت و حمل و نقل هستند.

چرخه عمر میلگردها

تجزیه و تحلیل چرخه عمر میلگردهای مورد استفاده برای تقویت سازه های بتنی نشان می دهد که میلگرد تولیدی در مقایسه با استفاده از فولاد سازه ای برای همان هدف، در واقع اثرات زیست محیطی نسبتا کمی دارد.

میلگرد آلومینیومی
کاربرد میلگردهای آلومینیومی

کاربرد میلگردهای آلومینیومی

میلگرد سریع و سرراست در محل قرار می گیرد و آماده بتن ریزی می باشد. استفاده از مش تقویت‌کننده می‌تواند این فرآیند را تسریع کند و امکان ایجاد اسلب‌هایی با اندازه قابل توجه را به سرعت و به طور مداوم فراهم کند.

انواع میلگرد آلومینیوم

مشخصات انواع میلگرد آلومینیومی که در صنعت آلومینیوم به تولید می رسند، آلیاژهای آلومینیومی هستند که با شماره های 6082، 7075 به کار گرفته می شوند. برای دریافت قیمت میلگرد آلومینیومی می توانید با کارشناسان دیجی آلوم در ارتباط باشید.

میلگرد چگونه ساخته می شود؟

برای ساخت میلگرد آلومینیوم، فرآیند تولید به شرح ذیل انجام می شود. شکل کامل میلگرد TMT میله های ترمو مکانیکی درمان شده می باشد. همه ما می دانیم که میلگرد آلومینیومی برای هر نوع ساخت و ساز ضروری است، اما دانستن نحوه ساخت آن نیز مهم است.

میلگردهای TMT با بهترین کیفیت از یک سری فرآیندها عبور می کنند که قدرت و انعطاف پذیری آن را تعیین می کند. فرآیند تولید این میلگردها شامل مجموعه ای از فرآیندها مانند نورد، پاشش آب، عملیات حرارتی، خنک سازی در مراحل مختلف تولید است.

کیفیت میلگرد آلومینیومی

کیفیت میلگرد آلومینیومی به سه عامل اصلی بستگی دارد:

 • کیفیت مواد اولیه
 • نورد باکیفیت که شکل یکنواخت و مناسب را برای تمامی میلگردها می دهد
 • سیستم کیفیت برای خاموش کردن و تمپر کردن
میلگرد آلومینیومی
نمونه میلگردها

نمونه میلگردها

میلگرد آلومینیوم در اکثر سازه های بتنی کاربرد دارد. نمونه های رایج عبارتند از:

 • ساختمان های بلند
 • رمپ پارکینگ
 • پایه های بتنی
 • پل ها
 • پایه ها
 • جاده ها و جاده های ضخیم

قیمت میلگرد آلومینیومی

میلگردهای آلومینیوم به طور معمول دارای طول تا 3 متر هستند که متناسب با نوع سفارش مشتری دارای تغییر خواهد بود. لازم به ذکر است که قیمت میلگرد آلومینیومی بر ای هر کیلو 1270000 ریال است و طبق نرخ روز، تغییر خواهد داشت.

ابعاد اندازه و ضخامت آن

این نکته را نیز باید در نظر داشت که ابعاد، اندازه و ضخامت آن دارای تغییر است. برای دریافت اطلاعات مربوط به ابعاد، اندازه و ضخامت و قیمت به روز شده، با بخش فروش دیجی آلوم در تماس باشید.

 • طول 50 سانتی متر، وزن 89/10
 • طول 100 سانتی متر، وزن 78/21
 • طول 150 سانتی متر ، وزن 67/32
 • طول 200 سانتی متر ، وزن 56/43
 • طول 250 سانتی متر ، وزن 45/54
 • طول 300 سانتی متر ، وزن 33/65

فرآیند تولید میلگرد

کربن یا فولاد آلیاژی به شکل مایع ذوب می شود. فولاد مایع توسط یک دهانه گرد کوچک کشیده می شود تا میلگرد تشکیل شود. تولید کننده منحنی ها و شیارها را ایجاد می کند تا مطمئن شود که فلز در جای خود در داخل سازه ثابت می ماند. انتهای میلگردها بیشتر با کلاهک های پلاستیکی پوشانده شده است تا از آسیب تصادفی کارگران ساختمانی جلوگیری شود.

میلگرد آلومینیومی
جریال تولید میلگردهای آلومینیومی

فرآیند نورد

فرآیند نورد هسته کل جریان فرآیند میلگرد آلومینیومی است. اتمام فرآیند تغییر شکل از طریق نورد بیلت به محصولی تبدیل می شود که کاربران به آن نیاز دارند. فرآیند نورد نقش تعیین کننده ای در کیفیت محصول دارد.

کیفیت محصولات نورد شامل هندسه محصول، دقت ابعادی، سازماندهی داخلی، خواص مکانیکی فرآیند و پرداخت سطح است. بنابراین، فرآیند نورد باید مقررات فنی فرآیند نورد متناظر و سیستم‌های مدیریت فرآیند را مطابق با استانداردهای فنی محصول یا الزامات فنی، ویژگی‌های محصول تولیدی و قابلیت‌های تجهیزات فنی تولید و همچنین هزینه‌های تولید و شرایط نیروی کار تدوین کند. برای اطمینان از بهینه سازی کیفیت محصولات نورد و شاخص های فنی و اقتصادی.

جریال تولید میلگردهای آلومینیومی

کل جریان فرآیند نورد میلگرد آلومینیومی به طور کلی از یک ردیف یا دو ردیف از خط نورد سخت، نورد میانی و کارخانه های نورد تکمیلی تشکیل شده است. به ترتیب عملکردهای فشرده سازی بخش بیلت، تغییر شکل نورد محصول نیمه تمام و نورد محصول نهایی را انجام دهید.

نورد پیوسته

با توجه به مشخصات انواع میلگرد آلومینیومی، نورد پیوسته به این معنی است که چندین پایه نورد بر حسب جهت نورد در یک ردیف قرار می گیرند و قطعات نورد همزمان در چندین نورد نورد شده و تغییر شکل می دهند. سرعت نورد هر پایه با افزایش طول قطعات نورد افزایش می‌یابد و فلز را در روش نورد نگه می‌دارد که در آن دبی در هر ثانیه در هر آسیاب نورد برابر است و یا دارای یک رابطه فولادی انباشته‌ای جزئی است، پیوسته نامیده می‌شود. آسیاب نورد.

کارخانه های نورد پیوسته دارای مکانیزاسیون، اتوماسیون، سرعت نورد و دقت نورد هستند، بنابراین بهره وری نیروی کار بالا و کیفیت محصول خوب است. جهت تحول و ساخت جدید کارخانه های نورد میله و سیم است. نوردهایی که قطعات نورد شده را در یک واحد زمان در حال عبور از کارخانه های نورد نگه می دارد، نورد پیوسته نامیده می شود. می توانید مطابق با کاربرد میلگرد آلومینیوم، قیمت مناسب را از دیجی آلوم بپرسید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بلاگ
نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

اینستاگرام دیجی آلوم