دیجی آلوم برند برتر تولید پروفیل آلومینیوم
شماره تماس :
09906023060

اکسترود آلومینیوم

نوشته شده توسط تیم محتوا

اکسترود آلومینیوم

فهرست مطالب

:امتیاز محصول و محتوا

اکسترود آلومینیوم

درباره اکسترود آلومینیوم بیشتر بدانید

در حالت کلی به عملیاتی اکسترود آلومینیوم گفته میشود که در آن عملیات بیلت آلومینیوم که یک حجم استوانه توپر از آلومینیوم است در اثر فشار مجبور به عبور از داخل یک قالب یا مقطع شکل خاص گردد و در اثر این عبور، فرم و شکل قالب خروجی را به خود بگیرد. به طور کلی در تولید پروفیل آلومینیوم از روش اکسترود آلومینیوم مستقیم استفاده میگردد که در شکل روبرو اجزاء و المانهای تشکیل دهنده ی محفظه ی بیلت و قالب را با جزییات ذکر کرده ایم.

یکی از مهمترین بخش ها در دستگاه پرس اکستروژن، محفظه کانتینر دستگاه میباشد که از چندین لایه فولادی تشکیل شده و این محظه توانایی تحمل تنشهای وارده از سوی بیلت آلومینیوم را دارد.

در این مرحله بیلت در داخل محفطه کانتینر قرار میگیرد و سپس دامی از پشت به انتهای بیلت فشار وارد میکند. در اثر این فشار، مواد آلومینیوم که به حالت نیمه خمیری هستند تحت فشار پروسه اکسترود آلومینیوم را انجام میدهند و از قالب بیرون میآید.

یکی از مهمترین موارد در پروسه اکسترود آلومینیوم، وجود اصطکاک در بین قالب و بیلت است که بهره گیری از روانساز ها به ما در انجام بهتر و روان تر پروسه اکستروژن آلومینیوم کمک میکنند و قطعا در کاهش فشار پرس اکستروژن موثر هستند.

به طور کلی در اثر این فشار، عدم هماهنگی در خروجی پروفیل که ناشی از عدم وارد شدن فشار یکنواخت و همچنین اشکالات طراحی قالب است به وجود می آید که به آن مشکلات سرشاخه پروفیل میگویند که از روی آن به خیلی موارد مرتبط با اکسترود آلومینیوم میتوان پی برد.

کمک به پروسه اکسترود آلومینیوم

برای کمک به پروسه اکستروژن، کشیدن پروفیل توسط دست یا پولر به کاهش فشار اکستروژن کمک میکند. مسلما این کاهش فشار، بر روی کیفیت تمام شده پروفیل آلومینیوم هم تاثیر گذار خواهد بود.

بعد از پایان عملیات اکسترود آلومینیوم، عملیات کشش و برش کاری انجام میگیرد که عملیات کشش به منظور صاف کردن و از بین بردن میزان شمشیری شدگی پروفیل و برش کاری هم مطابق نیاز مشتری بر اساس 2، 3 یا 6 متری انجام میشود.

باید در نظر داشت که پارامتر دما بسیار نقش مهمی را در فرایند اکسترود آلومینیوم بازی میکند. توجه به این نکته ضروری است که با افزایش دما، میزان تنش بین مواد کاسته شده و عملیات اکستروژن به راحتی بیشتری انجام میگیرد. همواره در پروسه اکستروژن توجه به سه پارامتر دما، فشار و سرعت در تولید هرچه بهتر پروفیل نقش بسزایی دارد. برای اطلاعات تکمیلی تر با کارشناسان دیجی آلوم در تماس باشید.

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بلاگ
نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

اینستاگرام دیجی آلوم