قالب اکستروژن | ساختن قالب اکستروژن | طراحی و تولید قالب اکستروژن

قالب اکستروژن

قالب اکستروژن

از مهمترین خدمات دیجی آلوم میتوان به ساخت قالب اکستروژن و خدمات جانبی متعلق به قالب اکستروژن نام برد. از آنجا که مهمترین بخش از عملیات اکسترود پروفیل آلومینیوم، نوع طراحی و نوع ساخت میباشد، این مجموعه با همکاری نیروهای توانمند و باسابقه در صنعت آلومینیوم توانسته است بر این معضل بزرگ فائق آمده و طیف گسترده ایی از قالب های اکستروژن در صنایع مختلف را ساخته است.

قالب اکستروژن

مراحل ساخت قالب اکستروژن:

عملیات ساخت قالب اکستروژن شامل مراحل  و بخش هایست که از ارسال نمونه اصلی پروفیل یا نقشه در فرمت DWG آغاز میشود و به تحویل نمونه جهت بررسی مشتری و کنترل کیفی نمونه تولیدی منتهی میشود.

 

اصل اساسی در ساخت قالب اکستروژن:

به طور کلی در ساخت انواع قالب های اکستروژن ،مهمترین هدف دستیابی به مقطع پروفیل آلومینیوم مورد نظر مشتری از نظر ابعاد و اندازه نقشه  و از نظر رعایت تلرانس ها می باشد. پس این مورد ، داشتن کیفیت سطح پروفیل عاری از خط و خش و در نهایت رعایت پارامترهای اقتصادی در ساخت قالب از مهمترین المانهای ساخت و طراحی قالب اکستروژن میباشد.

سیستم ها و روش های جدید شبیه سازی اکسترود (Simulation) برای سازندگان این امکان را فراهم میکند تا از تعداد تست و دفعات اصلاح قالب کاسته و با این روش عمر قالب ها را دوچندان نمایند و این خود در بهره وری بیشتر تولید و قالب اکستروژن موثر است.

مراحل ساخت قالب اکستروژن:

پروسه ساخت قالب اکستروژن بعد از تاییدیه های نهایی تیم طراحی قالب به 8 مرحله تقسیم میشود. (علت تاییدیه تیم طراحی قالب ، به سبب بررسی موارد و محدودیت های عملیات اکستروژن میباشد چرا که گاهی اکسترود بعضی مقاطع امکان پذیر نیست و نیاز به مختصر تعقییراتی دارد) :

۱: طراحی اولیه شامل طراحی ابعاد و قصر و همچنین طراحی موادخور ها و نحوه ی جریان مواد در قالب اکستروژن پس از دریافت نقشه نهایی (مورد تایید مشتری) در فرمت DWG

۲: برشکاری فولاد مطابق قطر قالب مورد طراحی

۳: عملیات تراشکاری اولیه ( دستگاه CNC)

۴: عملیات ماشین کاری دستی (در صورت نیاز)

۵: سخت کاری و عملیات حرارتی فولاد فولاد

۶: وایرکات مقطع ( در برخی مقاطع وایرکات بعد از عملیات حرارتی انجام میشود)

۷: اسپارک کاری ( با توجه به تنش هایی که در حین عملیات حرارتی بر فولاد وارد میشود این کار بعد از عملیات حرارتی صورت میگیرد)

8: فیلر و آماده سازی نهایی قالب برای عملیات اکستروژن

کلیه موارد مذکور با توجه به تلاش تیم کاری این مجموعه، در طول 10 روز کاری صورت گرفته و قالب اکستروژن آماده ی ارسال به بخش تولید جهت تست نمونه ی اولیه میگردد. عملیات تست و اصلاحات احتمالی قالب در بازه زمانی 2 الی 5 روز صورت گرفته و نمونه تحویل مشتریات عزیز میگردد.

جهت استعلام قیمت ساخت قالب ساده ترین راه ارسال نقشه در فرمت PDF یا DWG یا فرمت عکس به تلگرام تیم فنی میباشد.

جهت ارسال به تلگرام کلیک کنید

نظرات شما

X
قالب ووکامرس