نوسان قیمت آلومینیوم در جهان | تحریم روسیه | بالا بردن تعرفه آلومینیوم | ترامپ و آلومینیوم |

نوسان قیمت آلومینیوم در جهان

نوسان قیمت آلومینیوم در جهان

بازی ترامپ و التهاب بازار جهانی آلومینیوم

نوسان قیمت آلومینیوم در جهان

ترامپ در جریان تبلیغات ریاست جمهوری خود گفته بود تراز تجاری آمریکا با سایر کشورها را تغییر خواهد داد و صنایع فولاد و آلومینیوم ایالات متحده را بازسازی خواهد کرد.
رییس جمهور امریکا با هدف به اصطلاح حمایت از تولید داخلی الومینیوم در ایالات متحده تعرفه گمرکی واردات آلومینیوم را افزایش داد و انجام واردات این فلز را مشکل کردو موجب نوسان قیمت آلومینیوم در جهان شد.
حدود دو ماه قبل تعرفه واردات آلومینیوم به امریکا به تصمیم ترامپ به ده درصد رسید ، این تصمیم قدرت خرید را برای صنایع داخلی امریکا پایین آورد و با برهم زدن هماهنگی بین عرضه و تقاضا فشاری به تولید کننده کالا یعنی کانادا ،برزیل، چین و روسیه تحمیل کرد.
امزابق تصمیم ترامپ تولید آلومینیوم در ایالات متحده از مالیات معاف شدو کشورهای دیگر میتوانند در امریکا کارخانه تاسیس کنند.
همچنین تهدید ترامپ برای تحریم شرکت روسال روسیه، یکی بزرگترین تولید کننده های آلومینیوم در جهان که حدود 6 درصد آلومینیوم کل جهان را تولید میکند موجب کاهش قیمت سهام این شرکت در بازار بورس جهانی وافزایش 25 درصدی قیمت این فلز در دنیا شد ، که این تغییر صنایع کشورهای اروپایی را تهدید میکند.
البته با کم شدن احتمال اجرای این تهدید در هفته گذشته ای قیمت آلومینیوم رو به کاهش است.

علی رغم نیت ترامپ برای حمایت از تولید داخلی ، باتوجه به اینکه اکنون ایالات متحده در بهترین حالت توان تولید کمتر از نیمی از آلومینیوم مصرفی خود را دارد و صنایع جز در این کشور با مشکل مواجه شده است.

نظرات شما

X
قالب ووکامرس