قیمت عرضه شمش آلومینیوم | قیمت بیلت آلومینیوم | قیمت شمش آلومینیوم

قیمت عرضه شمش آلومینیوم

قیمت عرضه شمش آلومینیوم

✍️ در طی هفته گذشته بازار آلومینیوم که میرفت تا یک دوره آرامش را سپری کند دوباره در سایه عدم عرضه و جولان برخی عرضه کنندگان آخر هفته را با نوسان در قیمت عرضه شمش آلومینیوم سپری نمود . در اوایل هفته گذشته پس از ارائه عرضه های خرد در بورس قیمتها تعدیل یافته بود و از 10180 تا 10200 تومان از طرف عرضه کنندگان پیشنهاد می شد . اما با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته انتشار اخبار شدت گرفتن اختلافات درون سازمانی ایرالکو با عدم عرضه هفتگی این شرکت همراه گردید و نگرانی از عدم عرضه و افزایش قیمت را در دل واحد های تولیدی ایجاد نمود . البته برخی توزیع کنندگان با اطلاع از خبر عدم عرضه نسبت به افزایش قیمت های پیشنهادی خود اقدام و قیمتهای پیشنهادی خود را در روزهای پایانی تا 10300 تومان افزایش داده که با تحولات بازارهای جهانی در روز پنج شنبه بعضا از ارائه قیمت هم خودداری می نمودند . انتظار میرفت پس از نشستهای مدیران با ریاست سازمان توسعه و نوسازی ( ایمیدرو ) و توافقات انجام شده با مدیریت المهدی و ایرالکو شاهد استمرار عرضه ها و آغاز عرضه شمش المهدی و هرمزال در بورس باشیم تا بحران تامین مواد اولیه کمی فروکش نماید که عملا محقق نشده . شایان ذکر است که برخی اخبار واصله متاسفانه از رایزنی برخی واحد های اصطلاحا تولیدی برای بازگشت به عرضه های بلوکی خبر می دهند .
✍️ اما بازار بیلت هم مانند قیمت عرضه شمش آلومینیوم تحت تاثیر نوسانات قیمت شمش در بازار در هفته گذشته در محدوده 10850 تومان پیشنهاد می گردید که با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته و تحولات بازار شمش با افزایش قیمت همراه و به محدوده 11000 تومان بازگشت . البته بیشترین نقش را در این بازار بیلتهای ریختگی DC ایفا می نمایند و قیمتهای این نوع بیلتها هم بر حسب نوع کیفیت در همین بازه قیمتی پیشنهاد می گردید .
✍️ اما در معادلات جهانی آلومینیوم و فلزات رنگین همانگونه که قبلا اکثر کارشناسان پیش بینی می نمودند کاهش موجودی انبارهای LME ، کاهش سطح تولید کشور چین همزمان با افزایش تقاضا از طرف خودرو سازان مطرح کم کم در حال اثر گذاری این پارامترها بر مبادلات جهانی فلزات است به نحوی که قیمت جهانی فلزات را با نوسانات توام با افزایش همراه نموده . در این میان فلز آلومینیوم هم با فراز و فرودهایی همراه شد و قیمت جهانی این فلز در روز پنجشنبه تا 2175 دلار پیش رفت اما در روز جمعه به یکباره به 2119 دلار رسید که در نهایت میانگین قیمتی 2144 دلار و 20 سنت برای این فلز به ثبت رسید
✍️ اما در بازار ارز چشم‌انداز رشد تقاضای ارز مسافرتی با نزدیک شدن به اربعین و رشد تقاضای ارز تجاری با نزدیک شدن به پایان سال میلادی حمایت سطح 4 هزار تومانی از دلار را تقویت کرده است و با صعودی آرام قیمت در محدوده 4015 تا 4030 تومان در نوسان بود که در نهایت میانگین قیمتی 4023 تومان برای این مولفه در هفته گذشته به ثبت رسید .
( قیمت اعلامی ارز بر اساس نرخ اعلامی صرافیهای مجاز و قیمتهای مندرج در روزنامه دنیای اقتصاد )
✍️✍️در همین راستا و بر اساس فرمول تعیین قیمت پایه و مولفه ارز . قیمت عرضه شمش آلومینیوم به صورت پایه به شرح ذیل پیش بینی می گردد
??شمش 99/70 = 9268 تومان
?? شمش 99/75 = 9298 تومان
?? شمش 99/80 = 9328 تومان

با تشکر از جناب مهندس رضایی، دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم ایران

نظرات شما

X
قالب ووکامرس